12 SUKCESÓW FUNDACJI W CIĄGU PIERWSZEGO ROKU DZIAŁALNOŚCI

Fundacja Rodzic Nie Pęka powstała 23 marca 2016 r. Zobaczcie, co zrobiliśmy przez 12 miesięcy, w ciągu 365 dni:

  1. Zorganizowaliśmy Międzynarodowy Dzień Niskorosłości w Polsce. Każdy mógł przyłączyć się do akcji i wysłać swoje zdjęcie z podpisem: #rodzicniepeka #fundacjarodzicniepeka #niepekam #niejestemwysokaalewysokomierze #niejestemwysokialewysokomierze

Zobaczcie kto zrobił sobie zdjęcie tutaj. A my na ulicach Warszawy,  w ścisłym centrum, rozdawałyśmy ulotki i balony informującej o tym wydarzeniu.

 

2. Rozpoczęliśmy współpracę ze specjalistyczną poradnią psychologiczno-pedagogiczną w Warszawie. Więcej szczegółów tutaj.

 

3. Zorganizowałyśmy pierwsze spotkanie integracyjne w ramach spotkania mikołajkowego dla rodziców i dzieci ich rodzeństwa. Rodzice mogli poznać się bliżej, a dzieci zintegrować podczas zabaw z animatorem. Koniecznie zajrzyjcie do galerii.

 

4. Zorganizowaliśmy warsztat we Wrocławiu, więcej szczegółów tutaj.

 

5. Zorganizowaliśmy drugi warsztat w Warszawie, relacja z wydarzenia tutaj.

 

6. Reprezentowaliśmy Polskę na międzynarodowej konferencji w Berlinie. Była to świetna okazja do poznania nowych ludzi, wymiany doświadczeń. Zobaczcie sami tutaj.

 

7. Rozpoczęliśmy projekt #wzrostszczescianiedaje
Jest to cykl wywiadów z osobami z achondroplazją lub innymi dysplazjami kostnymi. Poprzez spotkania i rozmowy, Fundacja Rodzic Nie Pęka chce obalić pewne mity, stereotypy i uprzedzenia związane z wyżej wymienionymi schorzeniami. Nasi goście opowiedzą Wam o tym, jak wygląda ich życie, jak radzą sobie z niemiłymi komentarzami na temat ich wyglądu, jak są odbierani w społeczności lokalnej i czego nauczyli ich rodzice.

 

8. Przybliżyliśmy społeczeństwu pojęcie osteogenezy, czyli procesu powstawania achondroplazji.

 

9. Nasz dietetyk przybliżył Państwu świat węglowodanów, białek i tłuszczów. Jeżeli ktoś chciałby powtórzyć lekcję, zapraszamy do artykułów zamieszczonych na stronie fundacji.

 

10. Budujemy team specjalistów. Nawiązaliśmy współpracę ze znakomitym ortopedą dziecięcym drem Miludem Shadim.

 

11. Do współpracy z fundacją dołączyła pani prof. Nadzw. Dr hab. Aleksandra Jezela-Stanek Specjalista genetyki klinicznej.

 

12. Tworzymy i udostępniamy bazy wiedzy pochodzące ze źródeł polskich oraz zagranicznych. Nasi wolontariusze przetłumaczyli specjalistyczne teksty o achondroplazji, dysplazji przynasodowo-kręgosłupowej i hypochondroplazji. Zapraszamy do lektury tekstu, który znajduje się w zakładce „fakty i mity o”.

Wszystkie nasze działania to praca na zasadach woluntariatu. Ze względu czas działalności fundacji  i wymogi formalne nasze działania wykraczają poza ramy konkursów grantowych, dofinansowań z UE czy budżetu Państwa. Dzięki środkom uzyskanym w formie darowizn od osób prywatnych będziemy mogli je przeznaczyć na realizację naszych zamierzeń, których nie możemy w chwili obecnej sfinansować.

Wpłaty można przesyłać na nasze konto Raiffeisen POLBANK: 53 1750 0012 0000 0000 3299 0207 (z tytułem przelewu „Darowizna”).

Darowizny przekazane Fundacji Rodzic Nie Pęka na cele statutowe można odliczyć od podstawy opodatkowania (osoba fizyczna może w ten sposób odliczyć do 6% uzyskanego dochodu pod warunkiem przekazania środków przelewem na konto Fundacji).